با ما همراه باشید

ورزشی

سناریوی مهندسی انتخابات تیراندازی با کمان؛ از پرداخت پول به هیئت‌ها در آستانه انتخابات تا …

مجمع سالیانه فدراسیون تیراندازی با کمان در حالی در اصفهان برگزار شد که این مجمع دارای حواشی زیادی بود.

منتشر شده

در

مجمع سالیانه فدراسیون تیراندازی با کمان در حالی در اصفهان و با حواشی فراوان برگزار شد که سناریوی مهندسی انتخابات را بیش از پیش پررنگ کرد.

این مجمع با حضور روسای هیئت‌ها و با هزینه‌ای بالاتر از حد نرمال و با دست و دلبازی معاون همگانی وزارت ورزش به عنوان رئیس مجمع برگزار شد؛ مجمعی که مانند مجامع گذشته و بر خلاف انتظارات با ریاست شعبانی‌بهار انجام شد. با توجه به حساسیت‌های اخیر در فدراسیون تیراندازی با کمان در این مدت بیشتر از معاون ورزش قهرمانی که متولی اصلی امور این فدراسیون است، حضور شعبانی‌بهار به عنوان معاون ورزش همگانی و البته گزینه احتمالی ریاست فدراسیون جای سوال دارد.

دست و دل‌بازی وزارت ورزش و قول پرداخت 5 میلیون تومان به هیئت‌ها در آستانه انتخابات و نقل آن در مجمع توسط شعبانی‌بهار نیز در جای خود جای سوال دارد.

رابطه نزدیک شعبانی‌بهار و محمدعلی شجاعی نیز حکایت از حمایت‌های همه جانبه سرپرست فعلی فدراسیون یعنی شجاعی را از گزینه وزارت ورزش دارد و با توجه به نفوذ شجاعی در بین هیئت‌ها به نظر می‌رسد که شعبانی‌بهار برای نشستن بر صندلی ریاست فدراسیون تیراندازی با کمان کار چندان سختی ندارد اما نکته قابل تامل اینجاست که آیا با حضور گزینه مورد نظر شجاعی در فدراسیون تیراندازی با کمان از نفوذ و قدرت شجاعی در فدراسیون کاسته خواهد شد و آیا دوره مدیریت‌های ناکارآمد در این فدراسیون به پایان خواهد رسید؟

مشکلات شدید مالی فدراسیون و مطالبه وجه از خانواده تیراندازان جهت اعزام به مسابقات و در نتیجه نتایج نا امیدکننده کامپوند و ریکرو در بخش بزرگسالان در مسابقات اخیر و به خصوص در آمریکا ضمن تائید ناکارآمدی استراتژی‌های مدیریت فدراسیون نگرانی‌های زیادی را در عملکرد این رشته در بازی‌های آسیایی جاکارتا ایجاد کرده است.

حالا باید دید آیا محمدعلی شجاعی که در دوران ریاستش همواره چندین هندوانه را در دست داشته و از مدیران علاقه مند به داشتن چند شغل محسوب می‌شود، این بار در مسند سرپرست فدراسیون بالاخره پروژه برگزاری انتخابات فدراسیون را به پایان می‌رساند و گزینه مورد تائید خود را در فدراسیون قرار می‌دهد یا اینکه وعده برگزاری انتخابات تا 3 ماه آینده باز هم به بهانه‌های مختلف به تعویق خواهد افتاد.

باید تا 14 اسفند ماه و پایان مهلت ثبت نام از کاندیداها منتظر ماند تا پس از اعلام اسامی کاندیداها طرحی کلی از آنچه قرار از در این رشته اتفاق بیفتد قابل ترسیم باشد

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

فاتحان دربی سرآمدهای تیم منتخب هفته بیست‌وپنجم لیگ برتر

تیم منتخب هفته بیست‌وپنجم لیگ برتر با حضور پررنگ بازیکنان استقلال مشخص شد.

منتشر شده

در

توسط

از پانزدهمین دوره لیگ برتر در پایان هر هفته از مسابقات با کمک مربیان و آنالیزورهای تیم‌ها، 11 بازیکن برتر را انتخاب و معرفی می‌کند. این رویه در هفدهمین دوره لیگ هم ادامه خواهد داشت. روش کار به این صورت است که سرمربیان یا آنالیزور‌های 16 تیم لیگ برتری، نفرات برتر تیم‌شان را معرفی می‌کنند.

دخالتی در انتخاب برترین‌های هفته ندارد و صرفاً از سرمربیان، مربیان یا آنالیزورها نظرخواهی و بدون اینکه نامی از آنها ببرد، نظرات‌شان را منعکس می‌کند.

تیم منتخب هفته بیست‌وپنجم هفدهمین دوره لیگ برتر به‌‌شرح زیر است:

دروازه‌بان: رشید مظاهری از ذوب‌آهن

مدافعان: وریا غفوری و سیدمجید حسینی از استقلال و حجت حق‌وردی از پیکان

هافبک‌ها: امید ابراهیمی از استقلال، عادل کلاه‌کج از استقلال خوزستان، مگنو باتیستا از صنعت نفت آبادان، معین عباسیان از پدیده خراسان و مهدی مؤمنی از پیکان

مهاجمان: آرمان رمضانی از سایپا و لوسیانو پریرا از صنعت نفت آبادان.

فرشید باقری و مامه تیام از استقلال، امیرحسین کریمی از پیکان، ساسان انصاری از سپاهان و علیرضا دغاغله از استقلال خوزستان هم می‌توانستند در تیم منتخب این هفته حضور داشته باشند.

ادامه مطلب

ورزشی

سناریوی فدراسیون تکواندو رنگ واقعیت گرفت؟ / گزینه‌هایی که یک به یک حذف می‌شوند

سرانجام بعد از جلسات متعدد فریبرز عسکری به عنوان سرمربی تیم ملی تکواندو انتخاب شد تا شائبه طراحی یک سناریو از قبل نوشته شده برای انتخاب سرمربی تیم ملی به واقعیت تبدیل شود

منتشر شده

در

توسط

فریبرز عسکری امروز(یکشنبه) ازسوی کمیته فنی فدراسیون تکواندو به عنوان سرمربی جدید تیم ملی انتخاب شد تا سرانجام پس از گمانه‌زنی‌های مختلف در چند روز گذشته، نام گزینه‌ اصلی که اکثر رسانه‌ها و کارشناسان نسبت به انتخاب او اطمینان داشتند، رسانه‌ای شود.

انتخاب عسکری بار دیگر برای نمایشی بودن حضور شورا و کمیته فنی در فدراسیون تکواندو مهر تایید زد و همانند انتخاب بی‌باک مجددا مشخص شد تصمیمات در این فدراسیون ابتدا گرفته می‌شوند و سپس برای کم کردن ترکش‌های احتمالی نمایش شورا و کمیته فنی به روی صحنه می‌رود. فدراسیون تکواندو به خوبی در دو انتخاب اخیر خود نشان داده است که خرد جمعی از کمترین اهمیت برای آن برخوردار است و تنها هدف از تشکیل این شورا کنار هم نشاندن برخی از پیشکسوتان است تا با دادن یک پست مصلحتی از انتقادات آنها جلوگیری شود.

شورای فنی جدید فدراسیون تکواندو از زمان تشکیل خود در دو مقطع غیر از جلسات عادی خود اقدام به ارائه نظرات خود کرده است که هر دو بار نیز نظارت آنها از سوی کمیته فنی یا به عبارتی بهتر مرجع تصمیم‌گیری این فدراسیون با کمترین توجه روبرو شده است. تصمیم جدید فدراسیون تکواندو برای انتخاب عسکری نیز از مدت‌ها قبل گرفته شده بود و تنها برای اجرایی شدن نیاز به طی شدن مسیر تکراری نخ‌نما شده‌ داشت تا کاملا ماهیت شورا و کمیته فنی را زیر سوال ببرد.

حتی این بار پروسه انتخاب سرمربی تیم ملی به واسطه برنامه کاندیداها از سوی کمیته فنی آنقدر غیر قابل باور بود که مقانلو در آغاز راه انصراف خود را اعلام و بی‌باک و خلیفه را برای حضور در جلسه کمیته فنی دچار شک و تردید کرده بود. البته نباید فراموش کرد با وجود انتقاداتی که نسبت به پروسه انتخاب سرمربی تیم ملی وجود دارد کمترین تردید به توانایی عسکری وجود ندارد و همه انتظار داشتند اگر قرار است مرد با اخلاق تکواندو ایران هدایت تیم ملی را برعهده بگیرد شاهد جسارت از سوی مسئولان تکواندو باشیم و دیگر نمایش شورا و کمیته فنی روی صحنه نرود.

مطمئنا اگر بعد از پایان مسابقات گرند اسلم، فدراسیون با بی‌باک قطع همکاری می‌کرد و عسکری را به عنوان سرمربی جدید تیم ملی انتخاب کرده بود، دیگر شاهد ایجاد شائبه‌های اخیر نبودیم و فضا برای فعالیت سرمربی جدید تیم ملی نیز مهیا‌تر شده بود. در حال حاضر نیز نباید عسکری به واسطه عملکرد نمایشی مسئولان فدراسیون تکواندو تحت فشار قرار گیرد و باید در حد امکان از او حمایت شود تا قربانی جدید نام نگیرد و مجددا شاهد روزهای خوش تکواندو ایران باشیم.

فدراسیون تکواندو در پروسه جدید خود بار دیگر ثابت کرد کمترین اهمیت را برای سرمایه‌های خود قائل است و آنها مانند مهره‌های شطرنج در مقاطع مختلف وارد بازی و در ادامه از بازی خارج می‌شوند. برای رسیدن به مصداق‌های این نوع نگرش کافی است اتفاقات چند سال اخیر را بررسی و به درستی آن پی ببریم. مهماندوست به واسطه اختلافات شخصی کنار گذاشته می‌شود و در سخت‌ترین مقطع دست یاری به سوی عسکری دراز می‌‌شود اما در مدت کوتاهی و با وجود کسب مدال در مسابقات المپیک و نایب قهرمانی در المپیک برای کاهش فشارها او 6 سال خانه‌نشین می‌شود. بعد از عسکری قرعه به نام مرتضی کریمی می‌افتاد اما با وجود تغییر نسلی که او استارت آن را در مسابقات جهانی مکزیک رقم زد و نایب قهرمانی را برای کشورمان به ارمغان آورد تنها به واسطه چند مصاحبه انتقاداتی از کار کنار گذاشته می‌شود.

با حضور مقانلو فصل جدید تکواندو ایران آغاز می‌شود که منجر به قهرمانی آسیا، جهان، کسب 4 مدال طلا در بازی‌های آسیایی و درخشش در مسابقات گرندپری می‌شود اما ناکامی در المپیک و جام‌جهانی تنها باید یک مقصر داشته باشد و مقانلو با پی بردن به این موضوع استعفا داد تا بدون کوچکترین مقاومتی به دنبال برگزاری سمینارهای آموزشی در دنیا برود. مقانلویی که بعد از یک سال و چند ماه توانایی‌هایش برای فدراسیون مشخص می‌شود و از او نیز به عنوان یکی از چهار ناجی تکواندو برنامه خواسته می‌شود اما او منطقی‌تر از سیاست‌گذاران فدراسیون برخورد کرد و وارد این بازی نشد. اوج ناپختگی فدراسیون زمانی مشخص می‌شود که برای جانشینی مقانلو برخلاف نظر جامعه و شورای فنی فدراسیون تکواندو به دنبال دستیار او می‌رود تا بی‌باک قربانی جدید تکواندو ایران نام بگیرد. انتخابی که روز به روز منجر به فاصله بیشتر مقانلو و بی‌باک شد و سرمربی تیم ملی در المپیک را به درست یا غلط به این واقعیت رساند که همکاران او سد راه موفقیتش در ریو بودند.

بی‌باک نیز تنها یک سال مورد حمایت مسئولان فدراسیون تکواندو قرار گرفت و در حالی که طوفان مسابقات پر تعداد را در سال اول ابتدای حضور خود در تیم ملی پشت سر گذاشته بود، مجددا همراه با خلیفه، عسکری و مقانلو برای تایید برنامه‌هایش به کمیته فنی فراخوانده شد تا محترمانه با تیم ملی خداحافظی کند. اقدامی که هیچ احترامی در آن وجود نداشت و نه تنها به او بلکه برای چندمین بار با کم لطفی در حق خلیفه همراه شد. قطعا خلیفه این بار دیگر کاملا با این واقعیت روبرو خواهد شد که فدراسیون به هر دلیلی اعتمادی به او ندارد و هر بار تنها به واسطه موفقیت‌هایش با اسم او بازی می‌کند.

امیدواریم حالا که فدراسیون تکواندو مدعی است به واسطه بررسی برنامه‌های فنی گزینه‌های هدایت تیم ملی به انتخاب عسکری رسیده است با قرار دادن برنامه هر سه گزینه روی سایت فدراسیون قضاوت را به جامعه تکواندو واگذار کند.

ادامه مطلب

سرگرمی

فیفا عربستان را به اخراج از جام جهانی 2018 تهدید کرد

منتشر شده

در

توسط

فیفا از نزدیک رفتار چندماه اخیر فدراسیون فوتبال عربستان و امارات را به خاطر دخالت سیاست در فوتبال تحت نظر گرفته و ممکن است به زودی ملاقاتی با مسوولان فوتبالی دو کشور داشته باشد مشابه انچه با پرو و اسپانیا داشتند. فیفا تهدید کرده در مورد عربستان به صورت خاص اگر دخالت‌های سیاسی در فوتبال ثابت شود می‌تواند به اخراج این تیم از جام جهانی 2018 منجر شود.

به گزارش عصرایران ، رفتارهای سیاسی فدراسیون‌های فوتبال عربستان و امارات در مقابل میزبانی قطر(میزبان جام‌جهانی2022) در لیگ قهرمانان آسیا سبب نگرانی فیفا شده است.

سایت آس اسپانیا گزارش داد که اقدامات اخیر عربستان و امارات در مورد میزبانی از باشگاه‌های قطری در لیگ قهرمانان سبب حساسیت شدید فیفا برروی مساله میزبانی شده است. براساس این گزارش مسوولان فیفا با دقت بسیار زیاد رفتار مسوولان فوتبال عربستان و امارات را تحت نظر گرفته‌اندو اثبات رفتار سیاسی این کشورها در قبال فوتبال ممکن است به جلسات محدود کننده و تصمیمات سخت علیه‌شان منجر شود.

اولین حرکات و رفتار سیاسی مسوولان فوتبال عربستان و امارات از مسابقات جام خلیج فارس در دسامبر گذشته شروع شده است. جامی که قرار بود درقطر برگزار شود اما به کویت سپرده شد.

البته میزبانی این مسابقات ابتدا به ساکن در اختیار کویت بود اما تعلیق فدراسیون فوتبال کویت توسط فیفا منجر به انتقال میزبانی به قطر شد. قطر از نظر همه کشورها میزبان مسابقات بود تا اینکه روابط سیاسی عربستان ، امارات و قطر مخدوش شد.با بالاگرفتن منازعات سیاسی میان کشورهای عربی ؛ قطر توسط عربستان ، امارات و بحرین تحریم شد و همزمان کشورهای تحریم کننده پیشنهاد کردند که میزبانی مسابقات از قطر پس گرفته شود.

رفع تعلیق کویت از یک طرف و رضایت هر 8 کشور حاضر در مسابقات خلیج فارس منجمله قطر در نهایت منجر به تغییر میزبان شد. یعنی کویت رفع تعلیق شده پذیرفت میزبان باشد و کشورهای میهمان هم هیچ‌کدام به تغییر میزبان مسابقات از قطر به کویت اعتراضی نکردند تا این رفتار سیاسی علیه فوتبال عملا با عکس العمل فیفا مواجه نشود. در آن روزها این طور جلوه داده شد که جام خلیج فارس محلی برای میانجگری میان کشورهای عربی است اما در نهایت منازعات سیاسی بزرگ‌تر از آن بود که فوتبال بتواند مشکلی را حل کند.

قسمت بعدی رفتار تحریک کننده و سیاسی مسوولان عربستانی و اماراتی در میزبانی تیم های قطری در لیگ قهرمانان آسیا در سال جاری خودنمایی کرد. هر دو کشور درخواست کردند که مسابقات‌تیم‌های باشگاهی‌شان با تیم های قطری در کشوری بی طرف برگزار شود.درخواستی که ظاهر و باطنی کاملا سیاسی داشت و البته مسوولان عربستانی و اماراتی ابایی از پنهان کردن پشت پرده سیاسی ماجرا نداشتند .کنفدراسیون فوتبال آسیا با درخواست تحکم آمیز عربستان و امارات مخالفت کرد و فیفا با تهدید و هشدار برای تحریم شدید ، دو کشور عربی را مجبور به تمکین از رای فوتبالی کرد.

در گزارش آس توضیح می‌دهد که فیفا نگران استفاده سیاسی عربستان و امارات از فوتبال علیه قطر است

پرده آخر از رفتار سیاست زده عربستان و امارات علیه قطر در هفته اول لیگ قهرمانان آسیا رقم خورد. جایی که الغرافه برای دیدار مقابل الجزیره باید به امارات پرواز می کرد و مشکلات عجیبی برای این تیم به وجود امد. قطری ها که در حالت عادی باید با پروازی 40 دقیقه ای به ابوظبی می رسیدند، به دلیل تحریم‌های هوایی امارات و عربستان علیه قطر با محدودیت‌های عجیبی مواجه شدند.

الغرافه ابتدا مجبور شد برای عبور از تحریم ها سفری دو پروازی به ابوظبی را انتخاب کند چون فرودگاه ابوظبی هواپیمایی از فرودگاه دوحه را قبول نمی‌کرد. این محدودیت ، سفر 40 دقیقه ای را 4 ساعتی کرد و تیم الغرافه ابتدا به عمان سفر کرد تا بعد از عمان به ابوظبی برود. اما مجموع کارشکنی‌های انجام شده سفر حتی 4 ساعتی تیم الغرافه را هم به 18 ساعت تبدیل کرد.

یعنی ابتدا برج کنترل ابوظبی به دلیل آنچه سنگینی خطوط می‌نامید به پرواز قطری اجازه بلند شدن از فرودگاه عمان را نداد و همین مساله بازیکنان الغرافه 8 ساعت در فرودگاه عمان معطل کرد . با این همه بررسی پروازهای همزمان به ابوظبی نشان می‌داد که همگی بدون مشکل انجام شده‌اند و تاخیر در پرواز تیم الغرافه بیشتر شکل کارشکنی داشته است.این اما پایان ماجرا نبود که بازیکنان تیم قطری در فرودگاه ابوظبی هم به دلایل امنیتی بسیار معطل شدند و ادعاهایی مبنی بر رفتار غیرمتعارف در امارات علیه خود داشته‌اند. گزارش‌هایی که به صورت مکتوب به کنفدراسیون فوتبال آسیا وفیفا ارسال شده و اعتراض باشگاه قطری را منعکس کرده است.

حالا فیفا اعلام کرده که ادامه ماجراجویی به این شکل از کشورعربستان و امارات را تحمل نخواهد کرد و در کنار کنفدراسیون فوتبال آسیا به مساله ورود خواهد کرد. فیفا به عربستان وامارات هشدار داده که از نزدیک رفتارهایشان را کنترل می‌کند و ممکن است به زودی جلساتی در موردشان در فیفا تشکیل دهد. جلساتی که مشابه آن برای پرو و اسپانیا به خاطر دخالت سیاست در فوتبال برگزار شده بود. فیفا تهدید کرده در مورد عربستان به صورت خاص جریمه اثبات دخالت سیاست می‌تواند اخراج از جام جهانی 2018 باشد.

ادامه مطلب

برترین ها